TransTig 170 set Fronius

8 hodnotení
 
  • 1 z 6
 
Dostupnosť Skladom,.
Kód tovaru 49-0431-0009
Značka Fronius International, Rakúsko
Kategória DC
Záruka 2+1 rok
 

Set obsahuje: 

Zvárací zdroj TransTig 170 EF, 

Horák THP 180 G Small Handle UD/kožené prevedenie/ 4m, 

Telo horáka TTB 160P dl. 65 mm, 

Uzemňovací kábel 16mm2/3 m, 

Redukčný ventil Fronius

 

Fronius TransTig 170 je plne digitalizovaný TIG-DC prúdový zdroj, ktorý vďaka technológii rezonačného inventora dosahuje efektívnejšie TIG zváranie.
Prostredníctvom vylepšenej konštrukcie výkonového dielu a technológie Power Factor Correction si zariadenie TransTig 170 vystačí so vstupným výkonom, ktorý je až o 40 % menší ako u porovnateľných konkurenčných systémov, pričom výstupný výkon zostáva rovnaký.
400-voltový ochranný obvod bráni poškodeniu, keď je zariadenie pripojené k príliš vysokému napájaciemu napätiu.

  • Čas predfuku plynu/doprúdenie plynu – V závislosti od nastaveného zváracieho prúdu TransTig automaticky vypočíta trvanie optimálneho doprúdenia plynu. Vylepšuje sa tým plynová ochrana konca zvarového spoja a volfrámovej elektródy
  • Vysokofrekvenčné zapaľovanie – Ak napríklad obmedzená dostupnosť konštrukčných dielov vyžaduje používanie zváracích horákov bez tlačidiel zváracieho horáka, je potrebné vysokofrekvenčné zapaľovanie Touch: prístroj rozpozná dotyk zvarenca a po uplynutí definovaného časového úseku zapáli elektrický oblúk presne na požadovanom mieste.
  • Trigger Mode OFF – Pri ukončení zváracieho procesu nastane po cielenej zmene dĺžky elektrického oblúka  automatické vypnutie zváracieho prúdu.
  • TAC – funkcia stehovania/TIG Puls – Prostredníctvom impulzných prúdov sa tavný kúpeľ rozkmitá. Uľahčuje to zostehovanie konštrukčných dielov a skracuje trvanie stehovania. Pulzný elektrický oblúk uľahčuje zvárací postup pri veľmi tenkých materiáloch, pretože vo fázach s menším množstvom prúdu sa vnáša o niečo nižšia teplota.
  • Zobrazenie PTD – Puls/TA – Pomocou tejto funkcie sa dá ovládací panel rozšíriť o dva dodatočné parametre „Puls“ a „TAC“.
  • Horák Up-/Down (UD) – Prostredníctvom tlačidla na rukoväti horáka sa dá zvárací prúd meniť aj plynule v priebehu zvárania.
  • Bodové a intervalové zváranie – Vďaka režimu bodového zvárania sa dajú zváracie body nastaviť v rovnomerných intervaloch. S ľubovoľne nastaviteľnou prestávkou intervalu sa môžu tieto ďalej vytvárať aj vo forme intervalového zvárania.

FILTER AKO ŠTANDARD

Filter ako štandard

Zariadenia Fronius sú takmer bez výnimky vybavené opätovne použiteľným filtrom na prach a nečistoty: komponenty výkonu vnútri systému tak zostávajú čisté.

 

 

 


FPP – FRONIUS POWER PLUG

FPP – FRONIUS POWER PLUG

Funkcia Power Factor Correction zabezpečuje sínusoidný
prúdový odber, a tým efektívne využívanie dostupného výkonu. Z elektrickej siete sa tak odoberá len toľko výkonu, koľko je potrebné. Okrem úspory energie to umožňuje nasadenie v dlhších sieťových vedeniach, lepšiu spôsobilosť generátora, ako aj vyššie hodnoty zváracieho prúdu – a to bez spustenia ističa.

 


Odolný plastový kryt a funkčný nosič

Odolný plastový kryt a funkčný nosič

Funkčný nosič je ústredným prvkom konštrukcie prúdového zdroja. Drží všetky komponenty na mieste. Rovnako ako kryt je zhotovený z odolného plastu a testovaný na mechanické zaťaženia, ktoré zďaleka presahujú príslušnú normu. Tým sa docielila najlepšia možná odolnosť pri súčasne nízkej hmotnosti.

 

 

 


TMC – TIG MULTICONNECTOR

TMC – TIG MULTICONNECTOR

Jednotná prípojka na periférne zariadenia, ako napr. zváracie horáky so špeciálnymi funkciami (Up/Down, potenciometer) alebo diaľkové ovládanie, poskytuje používateľovi výhody presahujúce rámec produktu.

 

 

 


 Jednoducha obsluha

Jednoduchá obsluha zariadenia

1. OTOČNÉ A STLÁČACIE TLAČIDLO – na nastavenie tých najdôležitejších zváracích parametrov na funkčnej krivke

2. TLAČIDLO SKÚŠKY PLYNU – na preskúšanie toku plynu a prepláchnutie hadicového vedenia po dlhšej odstávke

3. TLAČIDLO NASTAVENIA – pre zváracie postupy 2-taktný, 4-taktný a elektródový režim

4. ZOBRAZENIE STAVU ZVÁRACIEHO POSTUPU – resp. 2-taktný, 4-taktný a elektródový režim

5. ZOBRAZENIE STAVU – Prevádzka s diaľkovým ovládaním, preťaženie elektródy, režim s celulózovou elektródou, Trigger Mode Off (vypnutie režimu Trigger), VF, TAC , režim pulzného a bodového zvárania 

 

 

 

 

 

Zvárací prúd / Doba zapnutia [10min/40°C] 170A/40%; 155A/60%; 140A/100%
Napätie chodu naprázdno 101 V
Sieťové napätie 230V
Krytie IP23
Rozmer / Dĺžka 435 mm
Rozmer / Šírka 160 mm
Rozmer / Výška 310 mm
Hmotnosť 9,7 kg